KUD "Ivo Čakalić" u Moslavini

Obilježavanje početka berbe grožđa

Iako ppotječu s vinorodnog područja, KUD "Ivo Čakalić" iz Kaptola zaputio se u Sisačko-moslovačku županiju kao bi zajedno s domačinom uveličao pečetak berbe grožđa. Premda su berbe krenule i na kutjevačkom vinogorju, ovakve manifestacije kod nas nema stoga su istu zajdno prslavili mnogi KUD-ovi. Kako kažu, kada se odrežu prvi trsovi grožđa u voloderskim vinogradima, znak je da počinju Voloderske jeseni. Naime, žitelji Sisačko-moslavačke županije već 41 godinu uzastopce obilježavaju početak berbe grožđa u svojem kraju. Tako su i ove godine uz bogat sajam vina i mošta na manifestaciji nastupile i mnoge folklorne skupine iz cijele Hrvatske. Osim vina i mošta, domaćini su priredili i  izložbe: slika, pribora i alata za vinogradarstvo i voćarstvo te razne rukotvorine, narodne nošnje i tradicionalne zanate. Večernji program  se prilagodio i mladima kroz nastupe mnogih estradnih pjevača Prljavo kazalište i Slavonija bend, a završetak manifestacije obilježio je veliki vatromet. Na poziv domaćina, KUD-a „Moslavac“ Voloder, sudjelovao je i naš KUD „Ivo Čakalić“ te nas dostojno predstavio u kulturno-umjetničkom djelu programa.

c_300_270_16777215_0_0_slike2011_Voloder.JPG  c_300_270_16777215_0_0_slike2011_Voloder1.JPG