Održan 41. festival "Zlatni glas Zlatne doline"

"Ti me čekaj rosom umivena" osvojili su prva dva mjesta po ocjeni žirija na 41. Festivalu tamburaških pjesama „Zlatni glas zlatne doline" održanom u Kaptolu pokraj Požege, dok je treću nagradu osvojio Osječanin Željko Witovsky sa skladbom Drage Peceka „Žene, žene, žene". „Šil dil daj" je tako proglašen najboljim izvođačem priredbe. Više od 200 posjetitelja u dvorani Vatrogasnog doma u Kaptolu svojim glasovima dodijelili su prvu nagradu Slađanu Poljaku i pjesmi „Lika u srcu"(autori Slađan Poljak i Davor Magušić), drugu tamburašima „Salaš" iz Gradišta s pjesmom „Sam' da malo dušu odmorim"(autor Goran Ivanović Lac), te treću „Žutim dunjama" iz Cernika i pjesmi „Od proljeća do proljeća autora Marija Plantaka i Štefanije Soldan. Posjetitelji su uz Poljaka, koji je osebujnom izvedbom „zapalio" gledalište, toplo primili još nastupe sumještanke Monike Jurić, Zlatka Deveničara, Anabele Tripić, Josipa Jelenčića, Petra Pukopčića, Stjepana Japarića, te TS „Prijatelji tambura", „Za šaku dukata" i „Lađari", kao i gosta večeri „Zvona" iz Đakova. Sve soliste pratio je TS Posegana iz Požege. Festival je donio 19 novih pjesama objavljenih na albumu, čijom prodajom po popularnoj cijeni je dana potpora Caritasu župe Kaptol, nakon pozdravnih riječi načelnika općine Kaptol Mile Pavičića otvorio ga je požeško-slavonski župan Alojz Tomašević, a zamjenik načelnika Josip Soudek zatvarajući festival otvorio je natječaj za novi 2016. godine. Nastupe Izvođača je snimala Poljoprivredna TV Požega , te će ga emitirati u TV Supertonu 18. i 23. svibnja , a nakon toga i Vinkovačka TV.


Ispis   E-mail