Izvještaj s vincelova

Izvještaj s Vincelova

c_300_270_16777215_00_images_stories_blgoslov.jpg

Završila je jedinstvena manifestacija "Kaptolačko vincelovo"

Tradicionalna manifestacija u čast sv. Vinka, kojim pučki kalendar ukazuje na početak radova u vinogradu, u Kaptolu je završila. Spomendan sv. Vinka štuje se od davnina na ovim prostorima gdje je još rimski car zasadio prve vinograde. Velikom feštom u vinogradu, kaptolčani i njihovi gosti proslavili su Vincelovo.

Za razliku od mnogih drugih mjesta, Kaptol se još drži stare tradicije te Vincelovo slavi dostojansveno u vinogradu, gdje lozu blagoslivalja i reže župnik uz prigodnu molitvu. Organizacijom ove manifestacije, Kaptolčani su, osim vlastitih vina promomovirali i Kaptol kao dio Kotline ali i dio Kutjevačkog vinogorja.

Kaptolačkim Vincelovom započeo je "vincelovski tjedan" u ovom sjevernom "Podpapučkom" dijelu Kotline.

Kako Vam je bilo, tko je sve bio? Kroz nekoliko dana bit će u galeriji objavljen foto album s fotografijama ove manifestacije.

Možemo samo reći da je jedino snijeg taj koji je sve iznenadio.

Kakvi su Vaši dojmovi? U ime Udruge V.V.V. Općine Kaptol i Općine Kaptol, organizatora ove manifestacije, apeliram da pošaljete svoje komentare kako bismo za slijedeću godinu znali što je potrebno promjeniti.


Ispis   E-mail