TS Žute dunje pobjednici 42. Zlatnog glasa Zlatne doline

42 zlatni glas 13 20160516 1007402074Općina Kaptol uz pokroviteljstvo Požeško-slavonske županije te mnogobrojnih sponzora uspješno je organizirala 42. Zlatni glas Zlatne doline. Sala vatrogasnog doma u Kaptolu bila je ispunjena do posljednjeg mjesta, a gledatelji su mogli uživati u 19 novih autorskih pjesama koje su premijerno izvedene u Kaptolu.

Ukupno je nastupilo 13 tamburaških sastava te 7 solista s područja kontinentalne Hrvatske, a soliste je pratio TS Posegana iz Požege.  Načelnik Općine Kaptol u najavi festivala ukratko je prepričao njegovu povijest te podsjetio publiku kako je ovaj mali festival iznjedrio mnoge velike pjevače, a danas estradne zvijezde. Festival je otvorio župan Alojz Tomašević. U međuprostoru, dok se odvijalo glasovanje i čekala odluka stručnog žirija, gledatelje u sali zabavljao je tamburaški sastav „Garavi“ iz Đakova. Ovogodišnji pobjednici festivala, po ocjeni stručnog žirija, ujedno i dobitnici nagrade Zlatni glas Zlatne doline i nagrade od 3.000,00 kn su tamburaški sastav “Žute dunje“ iz Cernika pokraj Nove Gradiške koji su izveli pjesmu “Svirajte mi noćas tamburaši”. Drugi su po ocjeni stručnog žirija tamburaši Lengeri iz Davora sa pjesmom “Ja nemam puno” dok je treće mjesto pripalo Muškoj pjevačkoj skupini Baće iz Tenje pokraj Osijeka i Tamburaškom sastavu Žeteoci koji su izveli pjesmu “Čovjek iz ravnice”. Tamburaški sastav “Hrvatice” ove su godine osvojile publiku u Kaptoli koja im je dala najviše glasova. Mladi ženski tamburaški sastav „Hrvatice“ izvele su pjesmu “Više ne”, te tako osvojile prvo mjesto prema mišljenju publike, drugo je mjesto pripalo Slađanu Poljaku za pjesmu “Kad duša mira pronađe” a treća je Ivana Kocijan iz Zagreba koja je izvela pjesmu “Meni ništa ne treba”. Osim domaće publike iz Kaptola, na ovogodišnjem festivalu bili su i mnogi uzvanici: gradonačelnik Kutjeva Josip Budimir, zamjenik gradonačelnice Pleternice Domagoj Katić, općinski načelnici Velike, Jakšića i Čaglina, Vlado Boban, Ivica Kovačević i Dalibor Bardač i dr. Festival je zatvorio zamjenik načelnika Josip Soudek uz napomenu kako se zatvaranjem ovogodišnjeg festivala otvara natječaj za nove pjesme i novi festival koji će se u Kaptolu držati i dogodine. Snimka ovogodišnjeg festivala emitirat će se na lokalnim televizijama kontinentalne Hrvatske te isječci pjesama na CMC-u . Ovim putem Općina se zahvaljuje svim sponzorima, DVD-u Kaptol, Češkoj besedi Kaptol te KUD-u Ivo Čakalić na pomoći oko organizacije Festivala.