Animalni otpad

Općina Kaptol obavještava sve svoje mještane kako na podrućju Općine Kaptol djeluje higijeničarski servis Agroproteinka iz Garčina.

Osnovna djelatnost navedene tvrtke je zbrinjavanje i prijevoz lešina i animalnog otpada. Pozivamo sve mještane naše Općine da, uginuće životinja prijave na telefonski broj: 072/500-605.

Navedena tvrtka uginulu životinju zbrinut će u svoju hladnjaću bez vaše pomoći, a  naknada za odvoz iznosi 3,32 kn/ 1kg. (naknada se plaća samo kada se odvoze kućni ljubimci i životilje bez markice, dok je odvoz životinja koje su markirane besplatan). Budući da Općina Kaptol na svom podrućju nema adekvatno rješenje za uginule životinje, navedeena tvrtka jedini je ispravan i nekažnjiv način zbrinjavanja uginulih životinja.