Perjanica ocjenjivanja Perakova graševina

DSC05488 Medium9. Županijsko ocjenjivanje vina koje se prošlog tjedna održalo u Kaptol dobilo je svoj epilog. Vrhunski vinski stručnjaci i enolozi ukupno su kušali 124 uzorka vina te nakon pripetavanja odlučili kako je mlada graševina Mitrovac iz vinarije Perak  „najbolja od najboljih“.

Među najboljima tu su se još našla vina B. Jakobovića, Krauhakera te vina iz Veleučilišta u Požegi, a što je prema mnogima i očekivano. Realno gledajući, 124 uzorka i nije mnogo ako se sagleda činjenica koliko je vinara na ovom području. Uzorak ovakvog odaziva možemo tražiti u dva razloga: 1. Rad udruga je zapostavljen ili se pojedini vinari boje da ne bi dobili „ ocjenu ispod njihove časti“. Detaljnije o ovogodišnjem ocjenjivanju vina kao i sve rezultate možete  pročitati na stranicama Udruge vinogradara, vinara i voćara „VINO-KAP“ www.udruga-vvv-kaptol.hr