6. Pudarijada u Kaptolu

Pudarijada6

Udruga vinogradara vinara i voćara „VINO-KAP“ i ove će godine, po 6 put, organizirati proslavu završetka berbi grožđa ili „Pudarijadu“.  Kako se uvijek reklo „Tko je mario, taj je i obro“ . Kraj čuvanja vinograda kaptolački pudari obilježit će na svojstven način kuhanjem kotlića

na Sportskom parku u Kaptolu. Program počinje u subotu, 15.10.2016. godine od 12:00 sati. Dok jednima ne smrkne drugima ne svane, tako je ove godine bilo i na kaptolačkom području. Ovisno o mikro lokaciji, negdje je bilo više, a negdje  manje grožđa nego je to uobičajeno. Nažalost, ove godine je potražnja za grožđem bila izuzetno velika tako da nije ostalo neobranih vinograda.  Kraj je čuvanja vinograda tako da se „paljetkovati“ može već od ponedjeljka te na taj način ocijeniti „rabotu“ vinogradara.