TS „Rubato" pratit će izvođače „Zlatnog glasa zlatne doline 2017."

zlatni-glas-4-300x193Iako je do ovogodišnjeg tradicionalnog Festivala tamburaških pjesama „Zlatni glas zlatne doline 2017." zakazanog za 19. svibnja u Kaptolu ostalo još dosta vremena pripreme idu uobičajenom dinamikom.

Do kraja ožujka traje natječaj za prispijeće novih još neizvođenih i neemitiranih skladbi za ovogodišnji festivalski program nakon čega ćemo odabrati koje pjesme će ići na priredbu i biti objavljene na festivalskom nosaču zvuka- istakao je koordinator festivalskog programa Jelenko Topić i dodao da se očekuje izvođenje više od 20 pjesama od kojih će njih desetak izvesti tamburaški sastavi, a ostale solisti tj. pjevači s područja kontinentalne Hrvatske. Već sada su prijavljeni izvođači od Županje do zaključno Zagreba. Ovih dana dogovoreno je da će izvođače, izuzimajući glazbene sastave, pratiti poznati tamburaški sastav „Rubato" sastavljen od glazbenika iz novogradiškog i požeškog kraja među kojima su i vrsni tamburaši i studenti glazbe Zlatko Galik i Filip Radić, koji su u nekoliko navrata svirali u tamburaškom orkestru požeških „Zlatnih žica Slavonije". Kako je poznato tijekom proteklih desetak godina izvođače su pratili požeški tamburaški sastavi „Bekrije" i „Posegana". I ove godine naglasak će biti dat na poboljšanje produkcije , ponajprije televizijsko snimanje, rasvjetu i poboljšanje zvuka, a očekuje se da će snimka festivala, kao i prošle godine, biti emitirana na desetak lokalnih, regionalnih i tv postaja na državnoj razini među kojima su CMC TV, Jabuka TV, Poljoprivredna TV, DMC TV i drugi.