Odabrana su 22 izvođača koji će nastupiti na Festivalu "Zlatni glas zlatne doline" 2017. godine

42 zlatni glas 10 20160516 1551052580Pripreme za tradicionalni 43. Festival tamburaške glazbe „Zlatni glas zlatne doline", koji će se održati 19. svibnja u Kaptolu, dobro odmiču i priprema se festivalski album. Poznati su sudionici ovogodišnjeg festivala koji će iznjedriti 22 nove tamburaške pjesme naših poznatih autora.

Na festivalu će nastupiti 8 solista, 1 pjevačka skupina te 13 tamburaških sastava.- Očekuje se nastup đakovačkih"Slavonskih dukati", „Žeteoca" iz Osijeka, "Žutih dunja" iz Cernika, muške pjevačke skupine „Baće" iz Tenje, zatim"Lengera" iz Davora, solistica Ane Baketarić iz Pleternice,Lucije Horvat iz Zagreba i Dorotee Markanjević iz Daranovaca, solista Josipa Jelenčića i Petra Pokupčića iz slatinskog kraja, Ivice Orlića iz Beča uz tamošnji tamburaški sastav „Daj šta daš", Dragana Šokčevića iz okolice Vinkovaca, Drage Dubravčića iz okolice Slav. Broda, Mihaela Ribičića iz Grabarja, tamburaša "Od sumraka do zore" iz Samobora, "Rapsodija" iz Zagreba, "Zlatno klasje" iz Otoka,"Jocker band" i "Legatto" iz Nove Gradiške, "Čuvari noći" iz okoline Valpova, "Azrieli" iz Križa, te "Sanjari" iz kutjevačkog kraja - kaže koordinator festivalskog programa Jelenko Topić. Sve soliste pratit će tamburaši „Rubato". Među autorima glazbe su Ivica Grujo Ićo, Ivica Plivelić Iva, Alen Mozer, Goran Ivanović Lac, Robert Vojvodić, Ivica Orlić,Antonio Berač, Davor Đukić, Stjepan Knežević i drugi, dok su kao tekstopisci prisutni Đurđa Habel, Ivan i Matej Olić, Luka Sabolić, Branko Barbir,Petar Pokupčić, Josip Valentić i drugi.