Novi tamburaši iz Kaptola

tamburaski koncert 1 20170510 1210913988Nakon nekoliko godine stanke, u Osnovnoj školi Vilima Korajca u Kaptolu ponovno je aktiviran tamburaški orkestar, odnosno aktivirana je izvannastavna aktivnost škole tambure. Tečaj trenutačno polazi dvadesetak učenika, a mentor im je učiteljica Ana Šmitpeter. Svojih prvih 6 mjeseci rada, učenici su pokazali na „Koncertu“ koji je održan 09.05.2017. godine u školi u Kaptolu. Uz tamburaši orkestar i školski zbor Osnovne škole V. Korajca u Kaptolu, nastupili su i učenici Osnovne škole Vladimira Nazora iz Trenkova, te već svima poznati ženski tamburaški sastav „Bećaruše“ iz Grabarja. Kako bi osigurala dovoljno tamburaša za kulturno umjetnička društva, ali i očuvanje sviranja tradicijskog instrumenta ovog dijela Slavonije, školu tambure sufinancira i Općina Kaptol.