Kaptol je ovog petka domaćin poznatog tamburaškog festivala

ZLATNI GLAS 2017 Ovog petka živopisno općinsko središte Kaptol domaćin je svog tradicionalnog 43. Festivala tamburaških pjesama „Zlatni glas zlatne doline 2017." kojemu je pokrovitelj Požeško-slavonska županija.


MEDIJSKI POKROVITELJI FESTIVALA SU: CMC TV, POLJOPRIVREDNA TV, DMC TV, TV JABUKA, PORTAL POZEGA.EU, SOUNDSET POŽEGA, RADIO VALLIS AUREA, KRONIKA POŽEŠKO-SLAVONSKA, VINKOVAČKA TV, OSJEČKA TV, PLAVA TV I TV TREND. (Ove televizije ujedno će i emitirati snimku festivala).
S početkom u 20.30 sati u dvorani Vatrogasnog doma u središtu Kaptola bit će izvedene 22 nove pjesme, koje su objavljene na festivalskom albumu. Ulaz za sve posjetitelje je besplatan.
Izvođači su devet pjevača, koje će pratiti tamburaški sastav Rubato, te 12. tamburaških i jedan zabavni sastav, a dolaze s kontinentalnog područja RH točnije od Samobora pa do istoka zemlje. Po stilu uz pjesme koje su tradicionalnog zvuka autori su pripremili i onih koji su starogradskog, narodnog i zabavnog ugođaja.
Uz otvaranje priredbe nastupit će tamburaški orkestar OŠ Vilima Korajca iz Kaptola,a nakon izvođenja novih pjesama nastupit će poznati sastav „Slavonski dukati" iz Đakova pod vodstvom Ivice Gruje Iće. I ove godine Općina Kaptol dodijelit će tri nagrade po odabiru stručnog suda i tri na osnovu glasova posjetitelja.
NOVE PJESME
1.JOCKER BAND– NAVIKA(glazba i aranžman Alen Mozer-tekst Matej Olić)2. LUCIJA HORVAT–LJUBAV U VENECIJI(glazba Andrija Kos-tekst Đurđa Habel-aranžman Marija Plantak)3.MIHAEL RIBIČIĆ–VIŠE NIJE KAO PRIJE(glazba Davor Đukić i Jelenko Topić-tekst Marko Baričević –aranžman Alen Mozer)4.DRAGAN ŠOKČEVIĆ DEŠO–TAMO GDJE JE DUNAV NAJLJEPŠI(glazba i tekst Dragan Šokčević-aranžman Ivica Plivelić Iva)5.JOSIP JELENČIĆ–MAJKO MOJA ČUJEŠ LI ME(glazba i tekst Luka Sabolić-aranžman Danijel Krmić)6.DRAGO DUBRAVČIĆ–EJ SVIRAČI KAD BI ZNALI(glazba i aranžman Nedjeljko Dukić,tekst Drago Dubravčić) 7. PETAR POKUPČIĆ–SRETAN ROĐENDAN(glazba i tekst Petar Pokupčić,aranžman Danijel Krmić)8.ANA BAKETARIĆ–JEDINA LJUBAV(glazba i aranžman Alen Mozer, tekst Ivan Olić)9.SANJARI–NEMA MENI DO TAMBURE MOJE(glazba, tekst i aranžman Robert Vojvodić)10.DOROTEA MARKANJEVIĆ i „BRIJEST"–ŠIROKA RAVAN(glazba,tekst i aranžman Antonio Berač)11. LEGATTO –KREĆE SVADBA(glazba Dejan Bednaić i Alen Mozer-tekst Dejan Bednaić-aranžman Alen Mozer) 12. RAPSODIJA–OTKRIJ SEBE(glazba i aranžman Zoran Jakunić-tekst Đurđa Habel)13. IVICA ORLIĆ i „DAJ ŠTA DAŠ"–SJETI SE NOĆAS MENE(glazba i aranžman Ivica Orlić, tekst Blaženka Zaninović-Erić)14.ČUVARI NOĆI–EJ PRIJATELJI SVI(glazba i tekst Goran Ivanović Lac-aranžman Stjepan Rudinski)15.OD SUMRAKA DO ZORE– TAMBURAŠU TKO TE PITA(glazba i tekst Branko Barbir-aranžman Roman Gross) 16. LENGERI–A JA VOLIM, PA VOLIM(glazba i aranžman Ivica Plivelić Iva-tekst Goran Ivanović Lac)17. MUŠKA PJEVAČKA SKUPINA BAĆE i ŽETEOCI – SLAVONSKO JUTRO(glazba i tekst Josip Valentić-aranžman Ivan Priman)18. ŽETEOCI –SVIRAČEVA PJESMA(glazba i tekst Stjepan Knežević-aranžman Ivan Priman)19. ZLATNO KLASJE–SVE ZBOG JEDNE GARAVUŠE (glazba,tekst i aranžman Ivica Plivelić Iva)20.ŽUTE DUNJE – NEDAJ ZEMLJU(glazba i aranžman Alen Mozer-tekst Ivan Olić)21.SLAVONSKI DUKATI–OBIČAN PIJANAC(tekst,glazba i aranžman Ivica Grujo Ićo)