Arheološki kamp u Kaptolu

Arheološki kamp u Kaptolu

Hrvatski arheološki kamp ove se godine održava u dvije županije, Požeško-slavonskoj i Varaždinskoj odnosno u mjestima Kaptol i Jalžabet. Projekt „Monumentalni krajolici starijeg željeznog doba na prostoru Podunavlja“ svećano je otvoren u Varaždinu 06. rujna 2017. godine.

Svečanom otvorenju prisustvovali su župan Požeško-slavonske županije te načelnik Općine Kaptol. Daljnje aktivnosti na projektu provode se u navedenim mjestima, a za Kaptol je predviđeno istraživanje gradine iznad Kaptola, stručna predavanja te posjet istraživačkim radovima za sve zainteresirane osobe. Za širu javnost predviđeno je slijedeće:
12. rujna- utorak – Gradska knjižnica i čitaonica Požega s početkom u 19:00 sati: stručno predavanje dr. sc Hrvoja Potrebice s temom: „Željezno doba na području požeške kotline“
18. i 19. rujna (ponedjeljak i utorak) Trg V. Korajca u Kaptolu 10:00 -16:00 sati: radionice na otvorenom, prezentacija arheologije, posjet Gradini za sve zainteresirane
Sudjelovanje na svim aktivnostima je besplatno i nije potrebna prethodna najava.