Prvi planinarski izlet iz Kaptola

Prvi planinarski izlet iz Kaptola

JoomGallery is not installed.

Povodom Međunarodnog dana planina, Park prirode Papuk organizirao je dana 10. prosinca 2017. godine izlet na Papuk, a  polazak je bio iz Kaptola.

Planinari iz desetak planinarskih društava okupili su se u Vatrogasnom domu u Kaptolu gdje su ih prigodnim riječima pozdravili načelnik Općine Kaptol i ravnatelj Parka, Alen Jurenac. Članovi DVD-a Kaptol stavili su svoju vatrogasnu salu na raspolaganje planinarima te su ih počastili toplim napitcima, kuhanim vinom i toplim čajem. Osim izleta i šetnje u prirodi, ovaj pohod imao je i edukativnu stranu. Marijana Lukačević održala je kratko predavanje o arheološkom lokalitetu Gradci, na samom lokalitetu,  preko kojeg je i prolazila planinarska staza, dok je Kristina Rupert svim zainteresiranima održala predavanje o Kaptolu i tvrđavi Stari grad. Budući da je vrijeme bilo idealno, oko 250 planinara zasigurno je uživalo u ovom izletu. 

Poveću fotogaleriju kao i video prikaz možete pogledati na stanicama www.planinarimo.info

{joomplucat:59 limit=24|columns=3}