44. Festival "Zlatni glas Zlatne doline"

44. Festival "Zlatni glas Zlatne doline"

KAPTOL – Sve je spremno za tradicionalni 44. Festival tamburaških pjesama „Zlatni glas zlatne doline 2018.“ koji se ovog petka 11. svibnja s početkom u 20.30 sati održava u dvorani Vatrogasnog doma u Kaptolu.

Organizator je Općina Kaptol u suradnji sa Udrugom za glazbu „Pan press“ iz Požege, te pokrovitelj Požeško-slavonska županija. Nastupit će 18 izvođača, a to su tamburaški sastavi, te solisti s područja kontinentalne RH uz pratnju tamburaša „Rubato“,a izvest će nove neobjavljene pjesme i napisane isključivo za ovaj festival.
Gost večeri Festivala je Tamburaški sastav „Slavonske lole“, a ulaz besplatan. Autori pjesama su poznata imena kao što su Vlado Smiljanić, Đurđa Habel, Pere Picukarić, Drago Pecek, Dario Balekić, Alen Mozer, Goran Ivanović Lac i drugi. Kao i ranijih godina tri nagrade organizatori će dodijeliti na osnovu glasova posjetitelja u dvorani, dok će o tri odlučiti ocjenjivački sud, a najbolji izvođač ovogodišnjeg festivala stiče pravo nastupa na „Aureafestu“ u Požegi, odnosno „Zlatnim žicama Slavonije“ 2. rujna. Snimka Festivala emitirat će se na čak 13 televizija. Medijski pokrovitelji festivala ove godine su:Poljoprivredna TV,HRT-Radio Osijek,pozega.eu,Kronika požeško-slavonska,Osječka TV,Vinkovačka TV,Trend TV,RVA,Soundset Požega,CMC,Jabuka TV,DMC TV,Plava TV,Varaždinska TV,SB TV(Slav. Brod), Srce TV(Čakovec),slavonski.hr,TV KISS(Kiseljak) i Posavina TV(Brčko).
Na 44. Festivalu nastupit će:
1. ŽELJKO WITOVSKY – GUBITNIK(gl. i arr. Alen Mozer, t. Štefanija Soldan),
2. 2. DRAGAN VLAJNIĆ – NE VOLIM JESEN(gl. i t. Drago Pecek, arr. Danijel Krmić),
3. ANA BAKETARIĆ – ZATVORI OČI(gl. i arr. Alen Mozer, t. Ivan Olić),
4. MPS BAĆE i ŽETEOCI – NA UTVAJU(gl. i t. Josip Valentić Jole,arr. Ivan Priman),
5. 4. STJEPAN JAPARIĆ – USPOMENE(gl. Vladimir Bajt/Ivica Bumba,t. V. Bajt,arr. I. Bumba),
6. IVANA ŠKEGRO – AKO PROBUDI TE SUNCE(gl. i arr. Dario Balekić,t. Katica Karas),
7. LAJBEKI – NOĆAS TI DOLAZIM U SNOVE(gl. Matija Kos,t. Đurđa Habel,arr. Krunoslav Dražić),
8. DRAGO DUBRAVČIĆ–SLAVONIJO JA TE VOLIM(gl. i arr. Nedjeljko Dukić,t. Drago Dubravčić),
9. TIM – PRAVE LJUBAVI(gl. i t. Goran Lacković, arr. Petar Varga/G. Lacković),
10. TKANICA–JEDNA RUNDA(gl. i t. Goran Ivanović Lac,arr. Stjepan Rudinski/Tkanica),
11. GRUPA HAPPINESS – POZDRAVI MI SLAVONIJU(gl. i arr. Vlado Smiljanić, t. Pere Picukarić),
12. MERAK – SVE JE PROŠLO(gl. i arr. Mladen Ivošević,t. Mario Samaržija),
13. DOROTEA MARKANJEVIĆ i BRIJEST–NA POLJANAMA(gl.Željka Kršulj Berač/Antonio Berač,t.Ž. Kršulj Berač,arr. A. Berač),
14. IVICA DIVJAK – JEDNOM DAVNO(gl. i t. Ivica Divjak,arr. Stjepan Rudinski),
15. PETAR POKUPČIĆ – DISCO (gl. i t. Petar Pokupčić,arr. Danijel Krmić),
16. SREĆKO TADIĆ–RUJAN (gl. i t. Srećko Tadić,arr. Tino Moštak),
17. EMANUELA KATAVIĆ – VOLIM TE( gl. i arr. Alen Mozer, t. Tatjana Draženović)
18. ŠOKAČKI CVIT – DOŠLO VRIME( gl.,t. i arr. Branko Perković).