3. "SLANVIN" u Kaptolu

3. "SLANVIN" u Kaptolu

Udruga VINO-KAP iz Kaptola uz tjednik Kronika požeško-slavonska i ove su godine organizatori Festivala slanine i vina "SLANVIN". Festival će se održati u subotu 19. svibnja 2018. godine na igralištu u Kaptolu s početkom u 14.00 sati.

Udruga VINO-KAP u sklopu ove manifestacije uručit će svim vinarima priznanja za osvojene nagrade na nedavno održanom Županijskom ocjenjivanju vina, te će se ujedno i predstaviti rezultati sa tog "vinskog" događaja. Svi posjetitelji moći će kušati najbolja vina, ali ih i ocijeniti, te tako jednom vinaru donijeti posebno priznanje kao pobjedničko vino koje su ocijenili laici iliti iskreni vinoljupci. Slanina se i ove godine peče na otvorenoj vatri, na drvenom štapu, a pobjednik je onaj tko od komada slanine ispeče naljepšu slaninsku ružu. Program događanja je slijedeći:

14:00 - Okupljanje natjecatelja i vinara
15:00 – SLANVIN vašar
16:00 – Pečenje slanine i ocjenjivanje
17:00 – Javno ocjenjivanje vina
18:00 – Degustacija pečene slanine i proglašenje pobjednika
19:00 – Dodjela nagrada i priznanja sa Županijskog ocjenjivanja vina u Kaptolu
20:00 – Zabavni program