Mali koncert od 100 glazbenika

Mali koncert od 100 glazbenika

JoomGallery is not installed.

Koncert „Mostovi prijateljstva“ održan je u Kaptolu 27.05.2018. godine. Sam naziv koncerta dobio je ime  prema istoimenom cjelodnevnom dječjem tamburaškom kampu koji je održan 18.3.2018. u Ravnom Selu u Srbiji na kojemu su uz tamburaše iz Ravnog Sela i Futoga sudjelovali i naši kaptolački tamburaši.

Sudionici koncerta bili su veliki i mali tamburaški orkestar OŠ Vilima Korajca, pjevački zbor te škole, zatim po prvi puta ženski tamburaški sastav Liberta, također iz Kaptola, te tamburaški orkestar Čuperak iz Ravnog Sela pokraj Vrbasa(Srbija) i tamburaški orkestar Kulturno-informativnog centra iz Futoga(Srbija). Ukupno je nastupilo više od 70 tamburaša u svim orkestrima, te tridesetak pjevača u zboru i drugih sudionika, a predstavili su brojnim tamburaškim skladbama i svjetskim tamburaškim klasicima. Svi tamburaši na kraju su zajedno izveli nekoliko pjesama što je dobro prihvatila publika u kaptolačkoj školskoj dvorani. Premda je ovo prvi ovakav koncert, zasigurno će biti od velikog značaja za male tamburaše i pjevače u njihovom daljnjem rastu i razvoju kako fizičkom tako i u umjetničkom, odnosno glazbenom stvaralaštvu. Koncert je održan pod pokroviteljstvom Općine Kaptol te Svetske tamburaške asocijacije iz Novog Sada, uz pomoć OŠ Vilima Korajca iz Kaptola te Češke Besede iz Kaptola. 

{joomplucat:69 limit=24|columns=3}