45. Zlatni glas ansamblu "Ruže" iz Subotice

45. Zlatni glas ansamblu "Ruže" iz Subotice

JoomGallery is not installed.

Više od 400 gledatelja uživao je u novom ambijentu i novim pjesmama 45. festivala Zlatni glas zlatne doline. Na ovogodišnjem festivalu nastupilo je dvije muške te dvije ženske pjevačke skupine, osam tamburaških sastava te sedam solista.

Festival su započeli tamburaši školskog orkestra iz Kaptola. Festival u Kaptolu okrenut je tradiciji i promociji mladih i manje poznatih ali nadarenih glazbenika te su u tom duhu i birane pjesme za festival. Ovogodišnji Festival obilježili su izvođači iz susjednih zemalja te odnijeli prve nagrade. Šima Jovanovac, Štefan Jeršek- Štef ali i župan Alojz Tomašević zabavljali su goste u pauzi festivala. Ukupno 19 novih autorskih skladbi premijerno je izvedeno te je izdan i nosač zvuka. Snimateljska ekipa studija „Paradigma“ snimala je Festival te se ubrzo očekuje emitiranje snimke na više od 15 televizijskih postaja. Završetkom ovogodišnjeg festivala, ujedno je otvoren natječaj za izbor novih pjesama za Festival u Kaptolu koji će se održati i dogodine. Nagrade na ovogodišnjem, 45. Festivalu osvojili su:
Nagrade stručnog žirija:
1. Ansambl „Ruže“ (Subotica) – Ej tamburo
2. TS „Zvona“ (Đakovo) - Otet’ ću te zlato moje
3. Ana Baketarić - Zbogom i oprosti mi

Nagrade publike:
1. TS „Dukati“ (Široki Brijeg) – Šešir
2. Željka Kršulj Berač uz TS „Brijest“ - Zaboravit’ nikad srce neće
3. Petar Pokupčić (Sladojevaci) - Hej tuđino

{joomplucat:73 limit=80|columns=3}