Biciklistička utrka kroz Hrvatsku„CRO RACE“

Biciklistička utrka kroz Hrvatsku„CRO RACE“

U utorak, 01. listopada u ranim poslijepodnevnim satima kroz Kaptol će proći biciklisti, sudionici I. etape utrke kroz Hrvatsku, pod nazivom „CRO RACE“. U utrci sudjeluju biciklisti iz nekoliko zemalja iz Europe i izvan nje, ukupno 20 timova sa više od 180 biciklista. Prolazak biciklista kroz Kaptol očekuje se u vremenu između 14:30 i 15:00 sati. 

Obzirom na stvaranje sigurnosnih uvjeta za siguran prolazak biciklista i pratećih vozila, servisi, kamere i policija cesta u dionici od Vetova do Velike bit će pod nadzorom volontera NK Kaptol, vatrogasaca, djelatnika Komunalnog pogona Općine Kaptol i policije u periodu od 13:15 sati do 15:00 sati ili koju minutu duže, a u neposrednom vremenu pred sam prolazak biciklista i do prolaska zadnjeg pratećeg vozila cesta će biti zatvorena za promet.Molimo sve sugrađane koji mogu i žele da poprate navedenu utrku, kako bi dali potporu biciklistima, sve ostale sudionike prometa molimo za strpljenje te da poštuju upute svih osoba koje su zadužene za sigurnost utrke (40 osoba), kako ne bi došlo do izlaska vozila i pješaka na kolnik neposredno prije i za vrijeme utrke i kolizije sa biciklistima. Sama utrka se snima mnogobrojnim kamerama te se prenosi u 190 zemalja svijeta, nešto u izravnom prijenosu nešto kroz snimku.