14. Županijsko ocjenjivanje vina u Kaptolu

14. Županijsko ocjenjivanje vina u Kaptolu

Udruga vinogradara, vinara i voćara „VINO-KAP“ Kaptol ipak će i ove godine organizirati, 14. Županijsko ocjenjivanje vina u nešto izmijenjenom terminu. Corona virus i zabrana javnih okupljanja odgodili su ovogodišnje ocjenjivanje koje se trebalo održati krajem travnja ali je organizator u dogovoru sa članovima komisije donio odluku da se ipak i ove godine organizira samo 14. Županijsko ocjenjivanje vina. Samo ocjenjivanje održat će se 29. svibnja 2021. godine. Uslijed kratkoće vremena te još i dalje nejasne epidemiološke situacije ove godine ocijeniti će se sva vina (bijela, obojena i pjenušava) samo iz naše Županije bez međunarodnog ocjenjivanja i vina pinot sivi kao posebne sorte. Uzorci vina moraju imati svu odgovarajuću analizu koju radi Veleučilište u Požegi - laboratorij u Podgorju u terminu od 03.05. – 14.05. 2021 od 7,00 – 14,00 sati, a svi uzorci komisiji moraju biti predani zaključno sa 26.05.2021. (srijeda) u Kaptolu. Ocjenjivanje će biti organizirano pod pokroviteljstvom Požeško-slavonske županije i Općine Kaptol. Ovisno o epidemiološkoj situaciji, proglašenje pobjednika i uručenje nagrada biti će javno u Kaptolu, a ako to situacija ne dozvoli, svim vinarima uručit će se diplome i nagrade osobno.

Prijavnica za ocjenjivanje vina u Kaptolu 2021. doc

Prijavnica za ocjenjivanje vina u Kaptolu 2021. pdf