Halštatski dani u Kaptolu

Halštatski dani u Kaptolu

JoomGallery is not installed.

Dana 19. i 20. lipnja , u sklopu ,manifestacije „Dani Općine Kaptol“ održani su i „Halštatski dani“ Nova je to turistička i kulturna ponuda koja će se kroz godine zasigurno izdizati i rasti. Cilj manifestacije je prezentacija života ljudi koji su na ovom područjima živjeli prije oko 2500 godina. Ove godine na temu Halštatski dani održano je edukativno predavanje dr. sc. Hrvoja Potrebice te je u općinskoj vijećnici postavljena izložba „Arheologija Kaptola“. Drugi dan ove manifestacije bio je predviđen za obilazak buduće turističke rute, te degustaciju hrane i pića kako se to nekada radilo. Djeci te odraslima prezentirao se proces tkanja te simulacija istraživanja. Za nešto više od 100 posjetitelja bio je ovo vrhunski događaj koji će se u Kaptolu održati zasigurno i u narednim godinama.

{joomplucat:82 limit=24|columns=3}