Održana 1. trodnevna manifestacija "Tambura za dušu"

Održana 1. trodnevna manifestacija "Tambura za dušu"

JoomGallery is not installed.

Tambura za dušu, trodnevna manifestacija koja se održala u Kaptolu od 05.-07. svibnja 2022. okupila je velik broj glazbenika, pjevača i plesača. Prve večeri, večer tamburaških orkestara, u Kaptolu je zasviralo 5 vrhunskih tamburaških orkestara. Druga večer bila je rezervirana za 47. Zlatni glas Zlatne doline koji je i ove godine okupio Više od 90 izvođača, a koji se i ove godine održao u dvorani Osnovne Škole Vilima Korajca u Kaptolu. Festival sa 23 nove pjesme u izvođenju solista, tamburaških sastava i muških pjevačkih skupina iz naše i susjednih zemalja. pratilo je više od 500 posjetitelja. Odlukom Stručnog žirija pobjednik festivala je TS Žeteoci iz Osijeka s pjesmom Četrdeset jeseni, četrdeset proljeća autora, te će nastupiti na Zlatnim žicama Slavonije u Požegi, drugi je Osječanin Željko Witovski sa skladbom Slavonijo mati,, a treći TS Ambar iz Novske koji je izveo pjesmu Jedno selo u mome srcu. Glasovima posjetitelja dodijeljene su također tri nagrade. Prvu je dobio TS Čardaš iz Nove Gradiške za izvedbu pjesme Inat slavonski, drugu Dragan Kapčević za pjesmu Mi bećari dobro znamo, a treću Katarina Mihaljević iz Virovitice izvodeći skladbu Pjesma nek’ traje. Treća, većer ove manifestacije bila je posvećena folkloru. Nastupom 6 kulturnoumjetničkih društava održana je 10. Smotra folklore “Šokačko se kolo vije”.

{joomplucat:91 limit=32|columns=3}