1. Gran fondo Zlatni Papuk

1. Gran fondo Zlatni Papuk

JoomGallery is not installed.

Gran fondo, odnosno cestovna biciklistička utraka sa startom i ciljem u Kaptolu okupila je gotovo 100 natjecatelja. Osim natjecatelja iz cijele RH, na natjecanju je sudjelovalo i nekoliko sportaša iz Slovenije. Natjecanje je održano 02.10.2022. a organizator je bio Turistička zajednica Zlatni Papuk i BBK Požega. Općina Kaptol za pobjednike je osigurala nagrade. Utrka Gran Fondo sastojala se od Velikog i Malog Gran Fonda. Veliki Gran Fondo dužine je 139km dok je mali bio dužine 89km. Sama utrka odvijala se kroz naselja općina: Kaptol, Velika, Brestovac i Jakšić te dijelom i kroz grad Požegu. Dok su se natjecatelji borili za nagrade, organizator je za djecu priredio zabavni program te natjecanje u vožnji guralica i malih bicikala, tako da su te subote na biciklima jednako uživali i mal ii veliki. Na kraju utrke načelnik Općine Kaptol zahvalio se svima na pomoći pri organizaciji ove prve utrke a posebice vatrogascima i moto klubu Tsunaimi. Plan je ovakvu utrku održati i dogodine a startom i ciljem u jednoj o sudjednih jedinica lpkalne samouprave. 
{joomplucat:93 limit=24|columns=3}