Održavanje nerazvrstanih cesta u 2016. godini

JoomGallery is not installed.

odrzavanje nerazvrstanih cesta 1 20160907 1686345960Početak je mjeseca rujna i kad već očekujemo smanjenje intenziteta rasta i košnje trave, to se još ne događa. Izrazito velike i učestale kiše koje su ovog proljeća i ljeta pale dodatno su pogodovale rastu trave i drugog zelenila.

Premda je zelenilo lijepo i lijepo ga je imati, za održavanje 5 groblja, i mnogobrojnih javnih površina (cca 13 ha) ovo je bila izrazito teška godina. Osim dodatnom porastu trave kiša je pravila probleme i na lokalnim cestama, tako da su se mnogi jarci zbog bujičnih voda zaplavili, a voda se potom izlijevali na ceste. Ove je godine u održavanje poljskih putova i nerazvrstanih cesta uloženo cca 150.000,00 kn, ali zbog velikih kiša dio putova odmah po sanaciji je uništen. Budući da Općina ima gotovo 180 km poljskih putova, nemoguće je i financijski neodrživo svake godine sve putove održavati. Održavaju se veći putovi te oni koji su u stalnoj uporabi. Održavanje ne sadrži samo nasipanje nego i čišćenje jaraka uz cestu kao i popravke i zamjene putnih prijelaza, sanacija bankina i druge radnje.

{joomplucat:36 limit=24|columns=3}