Investiranje u groblja

groblje podgorje2016Groblje kao trajno počivalište naših najbližih mora biti primjereno uređeno. Nažalost nedostatak sredstava glavna je prepreka da se sva groblja ne mogu istovremeno uređivati i onakvim intenzitetom kakvim bi trebali. Općina Kaptol ove je godine u uređenje groblja uložila znatna sredstva.

U kaptolu je napravljen novi odar, postavljene su vanjske klupe, te napravljen vanjski priključak za vodu (uloženo cca 20.000,00 kn) u Češljakovcima sanirana mrtvačnica (uloženo cca 18.000,00 kn) dok je u Podgorju uređena ograda oko groblja (uloženo cca 11.500,00 kn. Osim ulaganja, znatan trošak predstavlja i smeće na groblju za čije je saniranje ove godine izdvojeno cca 27.000,00 kn. Na području Općine Kaptol nalazi se 7 groblja za čije održavanje i košnju brinu komunalni djelatnici Općine Kaptol.