Investicije u svibnju 2017.

Investicije u svibnju 2017.

Uređenje društvenog doma u Novim Bešincima: Ovih dana u tijeku su radovi na urešenju društvenog doma u Novim Bešincima, točnije postavljanje toplinske ovojnice (fasade). Vrijednost ovih radova iznosi 50.000,00 Kn i financiraju se iz Proračuna općine Kaptol.

Izgradnja centralnog križa u groblju sv. Vinka u Doljanovcima: U groblju „Sv. Vinka“ u naselju Doljanovci postavljne je novi centralni križ. Uz križ preostaje napraviti još ploćenje. Blagoslov istoga obavit će se po povratku župnika prč. J. Klarića s liječenja. Vrijednost ove investicije je 28.000,00 Kn i financirana je iz Proračuna Općine Kaptol. Uređen je parkirališni prostor ispred Doma kulture u naselju Alilovci. Vrijednost investicije je 50.000,00 Kn i financirana je iz Proračuna Općine Kaptol. Ovim radovima završeno je kompletno uređenje navedenoga objekta, koje je rađeno kroz tri faze i gdje je Ministarstvo regionalonog razvoja i fondova EU osiguralo 80% sredstava. Nova autobusna čekaonica u Požeškoj ulici: Zbog velike udaljensti i nepostojanja nogostupa, na otprilike pola puta od najbliže autobusne stanice, izgrađena je nova autobusna čekaonica Vrijednost ove investicije je 14.000,00Kn. Hrvatske vode uređuju vodotoke:  Hrvatske vode rade na sanaciji vodotoka na kritičnim mjestima. Trenutačno se sanira korito vodotoka kod uređaja za pročišćavanje otpadnih voda u naselju Češljakovci te korito vodotoka u Kamenskoj ulici u Kaptolu.