Radovi na uređaju za pročišćavanje otpadnih voda naselja Alilovci

Radovi na uređaju za pročišćavanje otpadnih voda naselja Alilovci

Ovih dana u završnoj fazi su radovi na izgradnji uređaja za pročišćavanje otpadnih voda naselja Alilovci. Radovi na ovom uređaju započeli su tijekom mjeseca lipnja 2017. godine i nadamo se da će do Dana općine Kaptol (29. lipnja) uređaj biti pušten u probni rad.

Vrijednost izvedenih radova je nešto veća od 1.600.000,00 Kn i financirani su sredstvima Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU u iznosu od 400.000,00 Kn i sredstvima Ministarstva graditeljstva i prostornog uređenja u iznosu od 110.000,00 Kn, dok je ostatak sredstava u iznosu od 1.100.000,00 Kn osigurala Općina iz vlastitih prihoda. Ovaj uređaj treći je uređaj za pročišćavanje otpadnih voda na području Općine Kaptol, a uskoro će započeti i gradnja četvrtog uređaja za pročišćavanje i sustava za odvodnju otpadnih voda naselja Ramanovci. Osim radova na ovom uređaju za pročišćavanje otpadnih voda u Alilovcima, Općina je provela postupak javne nabave za nastavak izgradnje sustava odvodnje u naselju Alilovci u dužini od 700 metara, te je potpisala Ugovor o izvođenju radova sa tvrtkom Presoflex gradnja d.o.o., te bi radovi trebali započeti kroz nekoliko dana.