Otvoren vrtić u Kaptolu

JoomGallery is not installed.

Nakon škole, zdravstvene i dentalne ambulante te Općine, ovo je svakako jedna od najvažnijih ustanova na području naše Općine, te svakako glavni uvjet razvoja ali i opstanka naše Općine. Živjelo se i bez vrtića, ali ono što je nekada bio luksuz danas je nužna potreba i sastavni dio života. Nakon gotovo godinu dana građevinskih radova, dječji vrtić „Bambi“ Kaptol otvara svoja vrata 01. listopada 2020. godine. Sve je krenulo još tamo 2017. kada je naručena projektna dokumentacija. Neto korisna površina vrtića je oko 375 m². Prostor vrtića koncipiran je za dvije odgojne skupne, sa malom dvoranom, kuhinjom te uredima za djelatno osoblje. Vrtić ima i svoje igralište. Ono što ovaj projekt još nosi je zapošljavanje. Od 01. listopada u vrtiću će raditi 7 osoba i to 5 odgajateljica, čistačica i kuharica. Ekonomska cijena određena je na 1.600,00 kn a roditelji će u cijeni sudjelovati sa maksimalno 700,00 kn za prvo dijete, 350,00 kn za drugo, odnosno besplatno za treće dijete. Trenutno je u vrtić upisano maksimalnih 48 djece te se već sada razmišlja i planira njegovo proširenje.

{joomplucat:77 limit=24|columns=3}