Uređenje tvrđave Stari grad

Završetak ovogodišnjih radova

Ovih dana završili su ovogodišnji restauratorski i konzervatorski radovi na tvrđavi Stari grad. Ove godine uloženo je oko 200.000,00 kn na uređenje krovišta sakristije nekadašnje crkve sv. Jurja, te obavljeni mnogi sanacijski radovi ostatka zidina. Zadnjeg dana radova "gradilište" su pohodili vlč. Nikola Jušić i vlč. Josip Devčić uz g. Zorana Fumića (stručni nadzor). Budući da su iscrpljena sva novčana sredstva za ovu godinu, a i vrijeme je neprikladno za daljnji nastavak, radovi će se nastaviti dogodine. Planom je obuhvaćeno daljnje uređenje krovišta nad svetištem crkve, te crkvene lađe. Uz redovitu obnovu i uređenje tvrđave, komunalni djelatni Općine Kaptol svoj doprinos dali su u uređenju zelenila unutar zidina, ali i uređenju okoliša izvan zidina Starog grada. Uklonjeno je nekoliko velikih borova, te su prorjeđeni čempresi i "divlje" raslinje koje zaklanja pogled na zapadnu stranu tvrđave. Svi radovi na uređenju okoliša oko tvrđave u skladu su s planom obnove tvrđave, a obavljat će ih Općina Kaptol kao vlasnih površine.