Rekonstrukcija raskrižja u Kaptolu

Izbor izvođača te početak radovaradovi

Nakon izrade nekoliko idejnih rješenja za rekonstrukciju raskrižja, konačno je jedan  prijedlog dobio „zeleno svijetlo“. Prvi plan rekonstrukcije bila je izrada kružnog toka, ali zbog nedovoljne širine, taj prijedlog je otpao. Predstavljen je prijedlog uređenja raskrižja s lijevim skretačima, tj. raskrižje bi imalo po 3 trake, ali taj po struci najprihvatljiviji prijedlog otpao je zbog gubljenja zelenih površina i parkirališnih mjesta oko samog raskrižja. Konačan prijedlog plana možete pogledati u PDF formatu (link na sliku – PDF 1,1 MB). Osim same rekonstrukcije ovdje je predviđenagradnja oko 40 parkirališnih mjesta, dva ugibališta za autobus te pješačka staza. Vrijednost radova sa semaforizacijom procijenjena je na oko 2.500.000,00 kn. Početak radova predviđen je za mjesec travanj, a završetak u mjesecu srpnju. Projekt će zajednički financirati Općina Kaptol i ŽUC.