Početak radova na prvom projektu navodnjavanja u Požeško-slavonskoj županiji

Predstavljanje projekta i otvarenje radova

Kaptolačko jezero nakon više od  20 godina dobiva svoju funkciju. Zalaganjem Općine Kaptol te  Požeško-slavonske županije ishodovana je sva potrebna dokumentacija te izabran izvođač za početak radova na prvom projektu navodnjavanja u Požeško-slavonskoj županiji. Vrijednost radova prve faze iznosi 3.500.000,00 kn, a izvođač je Vodoprivreda Vinkovci. Radovi  počinju nakon iskolčenja trase, a što se očekuje tokom mjeseca svibnja. Predstavljanje projekta navodnjavanja, obilazak trase te svečani početak radova predviđen je za 10:00 sati u prostorijama Općine Kaptol. Kolika se važnost pridodaje navedenom projektu potvrđuje činjenica da će ovom prilikom Kaptol posjetiti i predstavnici Hrvatskih voda: generalni direktor Hrvatskih voda Jadranko Husarić, voditelj jedinice za provedbu NAPNAV-a Marinko Galiot, te stručni suradnici Hrvatskih voda, predstavnici Požeško-slavonske županije na čelu sa županom i dožupanom za gospodarstvo, te mnogi drugi dužnosnici i službenici koji su dali svoj doprinos na izradi navedenog projekta.Projekt se financira iz proračuna Hrvatskih voda te proračuna Požeško-slavonske županije.