Realizacija investicija u Općini Kaptol

Radovi u Općini Kaptol

Oblaci prašine, gužva u prometu, buka i teška mehanizacija, slika su današnjeg pogleda na Općinu Kaptol. Razlog ovakvog stanja su realizacija višemilijunskih investicija. Trenutačno se u Općini Kaptol radi na 3 velika gradilišta:
1.    Izgradnja projekta navodnjavanja na području Općine Kaptol – 3,5 mil. kn
2.    Rekonstrukcija raskrižja u Kaptolu i semaforizacija raskrižja – 2,5 mil. kn
3.    Izgradnja vodovodne mreže za naselja Ramanovce i Alilovce – 2,2 mil. kn

Osim navedenih investicija, trenutačno je u tijeku izmjena dijela vodovodne mreže u Kaptolu u ulici Malci, a u planu je još i izgradnja dijela kanalizacijske mreže u naselju Kaptol. Isto tako, ono što se „ne vidi“ u tijeku je izrada dokumentacije za Gospodarsku zonu „Novi Bešinci“ te priprema dokumentacije za IPARD program. Realizacijom navedenih projekata, zasigurno će se stvoriti bolji preduvjeti za ostanak stanovnika na selu te privlačenje drugih stanovnika ali i potencijalnih investitora.

Rekonstrukcija raskrižja u Kaptolu  Izmjena dijela vodovodne mreže u ulici Malci  Izgradnja vodovodne mreže u naselju Ramanovci  Izgradnja sustava navodnjavanja