Realizacija nekoliko značajnijih projekata

Unatoč zimskim uvjetima, radovi ne posustaju

Snijeg i niske temperature ovih dana nisu zaustavili radove u Općini Kaptol. Tvrtka Promet građenje koja je putem javne nabave dobila posao nastavlja sa započetim radovima. Trenutačno navedena tvrtka radi na uređenju kanalizacijske mreže u Alilovcima, te na projektu uređenja centralnog grijanja u Vatrogasnom domu u Kaptolu. Iskop trase u Alilovcima je izuzetno težak jer radove usporavaju visoke podzemne vode, te dubina rova koja mjestimice doseže dubinu od gotovo 5 metara. Radovi na postavljanju elemenata za centralno grijanje u Vatrogasnom domu u Kaptolu odvijaju se bez poteškoća, te će se isti do kraja godine zasigurno i završiti. Osim navedenih radova ovih dana završen je i projekt uređenja dijela društvenog doma u Ramanovcima. Postavljene su podne pločice, a vrijednost projekta bila je oko 67.000,00 kn bez PDV-a. Projekt centralnog grijanja za Vatrogasni dom u Kaptolu vrijedan je oko 98.000,00 kn bez PDV-a, dok izgradnja dijela kanalizacijske mreže u Alilovcima u dužini od oko 600 m iznosi oko 280.000,00 kn bez PDV-a. Navedeni projekti većim dijelom sufinancirani su od strane MRRFEU i Ministarstva poljoprivrede. Započeti projekt uređenja društvenog doma u Alilovcima pričekat će toplije dane. Trenutačno je završena AB stropna ploča, te je još potrebno postaviti krovnu konstrukciju duž cijelog doma kako bi projekt u potpunosti bio završen. Vrijednost radova na uređenju društvenog doma u Alilovcima iznosi oko 129.000,00 kn bez PDV-a.