Preporuke 03.05.2019.

c_300_270_16777215_00_images_slike2014_slike2015_preporuke_za_zastitu.jpg

Obavijest voćarima! Proizvođače trajnih nasada jabuka i krušaka upozoravamo da je od zadnje preporuke palo od 10-ak do 30-ak litara kiše po m² stoga preporučujemo izvršiti zaštitu prije najavljenih obilnijih oborina

protiv čađave krastavosti i pepelnice u nasadima jabuka.Preporučuje se kombinacija pripravka: Score 250 EC, Difcor, Indar 5 EW, Pyrus 400, Scala, Faban, Chorus 75 WG, (Ove navedene pripravke primijeniti najviše četiri puta u vegetaciji!) u kombinaciji s preventivnim ili kontaktnim fungicidom protiv krastavosti: Dithane M-45, Dithane DG Neotec, Captan 80 WG, Folpan 80 WDG, Polyram DF, Ziram 76 WG. U voćnjacima jabuka protiv pepelnice, preporučuje primijeniti fungicid Luna experience (djeluje i na krastavost) pa uz nju primijeniti i gore navedeni kontakni fungicid. Od drugih fungicida protiv pepelnice primijeniti: Stroby WG ili na bazi močivog sumpora: Chromosul 80, Sumpor SC 80, Sumpor WG 80, Thiovit Jet. Proizvođače šljiva višanja, marelica , bresaka i nektarina upozoravamo da je potrebno ponoviti zaštitu prije najavljenih obilnijih oborina protiv šupljikavosti lista i primijeniti Captan WP 50 ili Kastor, u nasadima marelica , bresaka i nektarina ima dozvolu i Delan 700 WDG. U nasadima kupina protiv uzročnika sušenja izdanaka, plamenjače te pjegavosti lista primijeniti: Ridomil Gold MZ Pepite.
VAŽNA NAPOMENA: Poljoprivredne proizvođače upućujemo redovito praćenje Fitosanitarnog informacijskog sustava (FIS) pri Ministarstvu poljoprivrede, svakako prije primjene bilo kojeg sredstva za zaštitu bilja dopuštenog za profesionalnu primjenu radi moguće promjene u registraciji