Preporuke 24.07.2019.

Obavijest voćarima! Proizvođačima trajnih nasada jabuka upozoravamo izvrše preventivnu zaštitu protiv čađave krastavosti na jesenskim sortama dozrijevanja i namjenom čuvanja u hladnjačama te primijeniti kontaktni fungicid: Zato Plus, Bellis, Tercel, Dithane M-45, Dithane DG Neotec, Captan 80 WG, Folpan 80 WDG, Polyram DF, Ziram 76 WG.

Protiv jabučnog savijača: Coragen 20 SC, Runner 240 SC, Affirm opti, Insegar 25 WP, Calypso SC 480 i Mospilan 20 SP, Imidan 50 WG. U nasadima šljiva protiv šljivinog savijača primijeniti jedan od navedenih: Coragen 20 SC, Insegar 25 WP, Affirm opti, Delegate 250 WG, Decis100. U šljivicima kasnijih sorti preporučujemo napraviti zaštitu protiv truleži ploda jednim od fungicida : Signum, Nativo 75 WG, Teldor SC 500, WG. Protiv breskvinog savijača upotrijebiti: Imidan 50 WG, Affirm, Runner 240 SC, Avaunt EC. Upozoravaju se voćari, proizvođači višanja i trešanja da prije najavljenih oborina izvrše zaštitu protiv kozičavosti.. Upotrijebiti: Luna expirience, Chromodin S-65, Delan 700 WG, Cadillac 80 WP, Dithane DG Neotec, Dithane M-45, Mankozeb, Pinozeb M-45.
Obavijest vinogradarima! Vinogradarima savjetujemo izvrše zaštitu protiv plamenjače i pepelnice i sive plijsni prije najavljenih oborina. Protiv plamenjače: Quadris, Equasion Pro, Melody Duo, Myldicut 25 SC, Profiler, Ridomil gold R Protiv pepelnice: Kusabi, Folicur EW 250, K 28, Colis, K 28,Vivando K 28, Talendo, K 28, Luna expirince. Protiv sive plijesni primijeniti mjesec dana prije berbe jednim od fugicida: Switch 62,5 WG, Teldor SC 500, Luna Privilege KS, dan ili Cantus.
VAŽNA NAPOMENA: Poljoprivredne proizvođače upućujemo redovito praćenje Fitosanitarnog informacijskog sustava (FIS) pri Ministarstvu poljoprivrede, svakako prije primjene bilo kojeg sredstva za zaštitu bilja dopuštenog za profesionalnu primjenu radi moguće promjene u registraciji Uređaji za aplikaciju trebaju biti atestirani.