I ovo je vijest za Vas

logoKako prijaviti pečenje rakije, preporuke za zaštitu, sportski rezultati, uredili smo parkiralište, usvojen je proračun,...  Dragi posjetitelji portala Općine Kaptol ovo je naš 1000-ti članak, od 09.11.2009. godine, od kada je uspostavljena ova web stranica.

Premda nitko od nas nije novinar, niti književnik niti poznaje programe za obradu fotografija, snalazimo se i trudimo kako bi Vam što vjerodostojnije prenijeli ono što smatramo bitnim, odnosno zanimljivim. Naš prvi članak, kao i svak slijedeći informativnog je karaktera o događanjima na području naše Općine. Osim vijesti objavili smo sve općinske Službene glasnike te planove i dokumente od strateškog značaja. Web stranica nema vidljivog brojača posjetitelja no ipak možemo vidjeti koliko nas ljudi prate. (pdfKratka statistika za svibanj 2015.) Kroz ovo vrijeme od nepunih šest godina snimljeno je mnoštvo fotografija te je sve kratko dokumentirano. Dodatan doprinos javnosti dobili smo i kroz facebook stranicu te youtube kanal. Možda je sve ovo nekome nebitno, ali kada možemo reći da je naše web izdanje Službenog glasnika pregledano 10436 puta, Strateški plan pregledan je gotovo 12200 puta, dok je najgledaniji člank "Prijava kazana i rakija" pregledan preko 6000 puta, dovoljan nam je pokazatelj kako naše članke netko ipak čita i prati. Prema statističkim web alatima najzastupljenija je publika od 24-35 godina, a muški spol prednjači s 54%. Dolazak na našu web stranicu sa stolnih ili prijenosnih računala je 82%, s mobilnih uređaja 15% dok se 3% odnosi na sve ostale uređaje. Premda smo "općinski portal" najviše posjetitelja dolazi iz Zagreba, zatim iz Osječko - baranjske županije dok je Požega s okolicom na trečem mjestu. Nagradu ili priznanje za ovaj posao dobili smo kroz ocjenu rada Općine. Naša web stranica uvelike doprinosi transparentnosi poslovnja Općine i s tim ciljem je uspostavljena. Dokaz tomu je da je Općina Kaptol 2014. god. ocjenjena kao jedina transparentna jedinica lokalne samouprave Požeško-slavonsko županije. Prema Lotus Istraživanju iz 2012. Općina Kaptol zauzela je 95 mjesto od ukupno 363 jedinice koliko ih je obuhvaćeno istraživanjem. Fotografije za web portal pojednako prikupljaju svi zaposlenici Općine dok članke uređuje i objavljuje zamjenik načelnika, Josip Soudek. 1000 Članaka je iza nas i ovo nije kraj. Trudit ćemo se i dalje, a Vas dragi posjetitelj pozivamo da se i Vi uključite ne samo kroz čitanje nego i kroz pisanje. Vaše uratke rado ćemo objaviti (kriza i "teško" vrijeme dio je naše svakidašnjice, stoga apeliramo na pozitivne i vedrije teme. Svoje članke možete poslati na infoØopcina-kaptol.com).