Početak berbe graševine

GOLIĆ-BERBA12Premda je dio vinskog grožđa već obran, ovih dana na području Općine Kaptol započela je berba najzastupljenije vinske sorte, graševine. Mjrenjem sladora utvrđeno je kako su sladori već sada između 85-95. Prinosi za ovu godinu su vrlo dobri, a bolesti na grožđu gotovo da i nema.

Kutjevo d.d. kao najveći otkupljivač još nije objavilo datum početka otkupa graševine, tako da vinogradari sada beru za svoje potrebe ali i za kupce koji dolaze iz čitave Hrvatske. Mnogi vinogradari nemaju ugovor s Kutjevom d.d. za otkup grožđa, te su primoreni sami si pronaći kupce. Kako bismo olakšali razmjenu donosimo Vam poveznicu na kontakt vinogradare s koima možete ugovoriti kupnju grožđa. Osim grožđa, Udruga vinogradara u Kaptolu posjeduje i prešu tako da je moguć i otkup mošta. Popis vinogradara i voćara.