Atest prskalica

Atestiranje prskalica u Kaptolu

 

Općina Kaptol u organizaciji s Požeško – slavonskom županijom, te Poljoprivrednim fakultetom iz Osijeka organizira ispitivanje rada prskalica 13. travanja u Kaptolu od 8:00 do 14:00 sati

Predavanje održano 22. veljače 2010. godine u Kaptolu, a koje je vodio dr. sc. Đuro Banaj, profesor s Poljoprivrednog fakulteta u Osijeku, odnosilo se na teoretsko predavanje o prskalicama, atomizerima, potrošnji pesticida i drugim zaštitnim sredstvima, a sve u svrhu smanje zagađenja okoliša, a ujedno i povećanja profitabilnosti poljoprivrednika. Već tada, profesor Đ. Banaj najavio je i tematsku radionicu, te na praktičnim primjerima poljoprivrednicima ukazati na nepravilnosti na prskalicama, tj. njihovu radu.

Ulaskom RH u EU sve prskalice veće od 5 litara zapremnine morat će za rad posjedovati «atest o ispravnosti».

Kako bismo pomogli našim poljoprivrednicima, a uz to i smanjili onečišćenje okoliša ovakva radionica zasigurno će svima biti od koristi.

 

Detaljnije informacije na:

231-718 Općina Kaptol