Atestiranje prskalica 13.04.2010.

Atest prskalica i atomizera u Kaptolu

Atestiranje prskalica i tomizer u Kaptolu

 

Prema ranije najavljenoj radionici, održano je u Kaptolu atestiranje prskalica i atomizera. Postupak su provodili djelatnici s Poljoprivrednog fakulteta Osijek na čelu s profesorom Đurom Banaj. Odaziv poljoprivrednika bio je odličan te su svi zadovoljni provednom akcijom. Svoje prskalice provjerilo je tridesetak poljoprivrednika s područja Općine Kaptol. Kako je ovo jedan od akcijskih planova za smanjenje potrošnje pesticida u poljoprivredi, a samim time i povećanjem profita poljoprivrednika, zasigurno će davit dobre rezultate. Prema izjavi profesora Banaja, vlasnicima prskalica na ovaj se način ukazalo na nepravilnosti u radu, ali i na potrošene elemente prskalice koje je potrebno zamijeniti. Na kraju napomenimo kako je ovo atestiranje bilo besplatno, te je akcija pohvaljena od svih prisutnih.

 

Fotografija 1, fotografija 2, fotografija 3