Povodom 800 godina Županije

800 godina Požeško - slavonske županije

Povodom proslave osamstote obljetnice spomena naše Županije, na Trgu sv. Trojstva, sve općine i gradovi predstavili su svoju kulturu baštinu te današnju prepoznatljivost. Općina Kaptol prezentirala je svoju povijest, od 4. tisućljeća prije Krista do danas.  Izloženi su i opisani predmeti koji su bitni u našoj povijesti:

• dokaz civilizacije za vremena prije Krista,
  • pečat Stolnog kaptola iz 1221. ,
  • golobrdačka keramika,
  • vina naših vinara,
  • te ostali materijal koji karakterizira našu općinu.

Budući da je ovo prvo predstavljanje povijesti naše Općine, možemo biti zadovoljni, te naglasiti da imamo kulturu i tradiciju koju možemo i moramo svima pokazati.

Mnogi posjetitelji izrazili su zadovoljstvo ovom manifestacijom, a izlagači, općine i gradovi, besplatno su prezentirali svoju kulturu stanovnicima koji  svoje Županije.

Ovom prilikom, Općina Kaptol zahvaljuje svim pojedincima, udrugama i ostalima koji su na neki način podržali Općinu na ovom nastupu.

Fotografije:  1,   2,   3,   4,   5,