Nova školska godina

JoomGallery is not installed.

pocetak skole 2016 2017 7 20160907 1563344280Drugog dana škole, školu, odnosno učenike prvih razreda posjetili su načelnik i zamjenik načelnika te im uručili prigodne poklone za crtanje i pisanje i zaželjeli im uspješno školovanje i sretno odrastanje u novoj okolini. Svi prvašići dobili su i reflektirajuće prsluke koje su im osigurali tvrtka Goodyear i tjednik Kronika Požeško-slavonska.

Evo nekoliko informacija o trenutačnom stanju u Osnovnoj školi u Kaptolu: Ove godine u prvi razred upisano je 28 učenika (18 muških i 10 ženskih) od toga je u Kaptolu 22, u područnoj školi Podgorje 1, a u područnoj školi u Alilovcima 5 učenika. Ukupno je ove godine u školu upisano 260 učenika, što je u odnosu na prošlu godinu smanjenje od 23 učenika. Zbog smanjenja broja učenika ove se godine po prvi puta od osnutka škole održava jednosmjenski rad, što će omogućiti kvalitetniji nastavni rad i racionalnije korištenje energije. Danas škola zapošljava 34 učitelja te 11 djelatnika drugog osoblja. Promatrajući zadnjih deset godina, zamijećen je kontinuirani pad broja učenika što možemo potvrditi činjenicom da je 2006. godine Osnovnu školu zajedno s područnima pohađalo 437 učenika dok je 2011. godine upisano 347 učenika. Zbog pada broja učenika ove je godine i 2 učitelja proglašeno tehnološkim viškom, a taj trend nastavit će se i idućih godina. Smanjenje broja djece prvenstveno je zbog povećane migracije i odlazaka cijelih obitelji u inozemstvo. Unatoč tome škola u Kaptolu i nadalje će se truditi i zalagati u povećanju kvalitete pri odgoju i obrazovanju, što joj je u konačnici osnovni cilj i zadaća.

{joomplucat:37 limit=24|columns=3}