Počinju nam berbe grožđa

vinograd 080920163Crne sorte grožđa polako zriju i već za vikend (10.09.2016. god.) očekuju se prve berbe. Vinogradi u kojima nema bolesti grožđe je zdravo,  a slador se kreće oko 80 (16,5). Graševine su u fazi zriobe i njihov slador je nešto niži oko 70 (14,5) te se početak berbe očekuje

kroz 10-14 dana. Budući da su mnogobrojna mjesta ove godine pretrpila znatne štete od mraza, tuče i vjetra, Kaptol i okolica u velikom su mjeri bili pošteđeni. Članovi Udruge „VINO-KAP“ iz Kaptola i ove će godine imati viškova grožđa. Kako je otkupna cijena kao i otkupna količina još uvijek nepoznata, primorani su se snaći sami. Putem slijedećeg linka možete pogledati bazu proizvođača grožđa Udruge „VINO-KAP“ te ugovoriti potrebnu količini već danas.  proizvođači grožđa Udruge "VINO-KAP"