Nezaposlenost u Općini Kaptol

nezaposlenostOpćina Kaptol primila je iz Hrvatskog zavoda za zapošljavanje mjesečni statistički bilten o kretanju zaposlenosti i nezaposlenosti za  cijelu Požeško-slavonsku županiju, a u tome je i Općina Kaptol.

Budući da mjesečni statistički bilten sadrži mnoštvo podataka u daljnjem tekstu izdvojit ćemo samo podatke koji se odnose na Općinu Kaptolu.  Krajem listopada 2016. na području Općine Kaptol evidentirana je 165 nezaposlenih osoba (75 muških i 90 ženskih).  U odnosu na listopad 2015. broj nezaposlenih smanjen je za čak 35% odnosno, u listopadu 2015. ukupno je bila nezaposlena 251 osoba.  Nažalost,  kolika je stopa nezaposlenosti ne možemo odrediti jer statistički podatci za općine ne postoje.  Možemo samo konstatirati kako je nezaposlenost u Hrvatskoj 13% dok je u Požeško-slavonskoj županiji 17,9% (4113 osoba). Prema svemu navedenomu, vjerojatno je i stopa nezaposlenosti za Općinu Kaptol između 13-18%.  Ove su godine pojedini poljoprivrednici iz Kaptola sezonsku radnu snagu „uvozili“ iz susjednih općina pa čak i iz susjednih županija, pa sada procijenite sami jesu li ovi statistički podatci realni i točni.