KUD Ivo Čakalić

Godišnja Izvještajna skupština

KUD Ivo Čakalić održalo je dana 30.  travnja 2010. godine svoju prvu Izvještajnu skupštinu.

Prisutne goste i članove društva pozdravila je predsjednica društva gđa. Josipa Kresovljak. Izvještaj o radu te planovima za buduće razdoblje društva, iznijela je tajnica društva gđa. Marije Vuković. Sjednicu je vodio g. Damir Poljanac. Glavni cilj društva je sačuvati i njegovati stare šokačke običaje ovoga kraja, a plan je širiti članstovo te nastupati na manifestacijama i smotrama folklora. Povodom Izvještajne skupštine, KUD-o je izradio vlastitiu zastavu, a kum zastave bio je g. Jozo Čakalić, bivši stanovnik Općine Kaptol. Svi gosti pohvalili su i podržali rad društva, a općinski načelnik uz moralnu podršku obvezao se i na financijsku pomoć. Društvo će se financirati iz članarina i dobovoljnih priloga, te donacije Općine Kaptol.  Koreografiju će i nadalje plesače  poučavati gđa. Željka Arambašić. Na kraju službenog dijela Skupštine, svim članovi osnivačima uručene su zahvalnice za pomoć u radu društva. Prigodnim domjenkom domaćini su počastili sve uzvanike na svojoj prvoj Izvještajnoj skupštini.