Posjet predsjednice RH Općini Kaptol

JoomGallery is not installed.

predsjednica rh u kaptolu 17 20170309 1763886316Predsjednica Republike Hrvatske, gospođa Kolinda Grabar Kitarović u sklopu svog posjeta Požeško-slavonskoj županiji, posjetila je i Općinu Kaptol dana 03. ožujaka 2017. godine.

Kroz kratak boravak u Kaptolu, predsjednica se pozdravila s načelnikom, općinskim vijećnicima te mnoštvom stanovnika Općine Kaptol koji su ovom prilikom došli pozdraviti predsjednicu. Ovom prilikom predsjednici je predstavljen projekt „kultura u turizmu“ odnosno, revitalizacija tvrđave Stari grad u Kaptolu te promocija i očuvanje arheoloških lokaliteta iznad Kaptola kao dio kulturne baštine. Poklon, kao spomen na posjet Općini Kaptol, načelnik je predsjednici uručio repliku, odnosno odljevak pečata crkvenog Stolnog Kaptola iz 1222. godine. Ovim putem Općina Kaptol zahvaljuje se svim mještanima Općine koji su svojom nazočnošću uveličali dolazak predsjednice i ovaj povijesni dan, jer ipak ovo je prvi službeni posjet jednog predsjednika Republike Hrvatske Općini Kaptol.

{joomplucat:46 limit=24|columns=3}