Zaključak za 3. sjednice Općinskog vijeća

c_300_270_16777215_0_0_images_slike2014_vijece.jpg

Općinsko vijeće Općine Kaptol održalo je dana 25. rujna svoju 3. sjednicu Vijeća u novom sazivu. Dnevni red, iako je brojao 11 točaka, vijećnicima su zanimljive bile svega 3 točke o kojima se dosta diskutiralo i raspravljalo.

Općinsko vijeće imenovalo je načelnika kao člana skupštine u trgovačka društva Tekija d.o.o. i Komunalac Požega d.o.o., dok je Zvonko Jurić imenovan u Upravno vijeće JVP Požeško-slavonske županije. Prema polugodišnjem izvješću o ostvarenju proračuna valja napomenuti da su prihodi u ostvareni na razini cca 27% dok su rashodi ostvareni na razini 24% (ovako niska realizacija rezultat je jer su mnogi projekti koji su kandidirani uvršteni u proračun i na prihodovnu i na rashodovnu stranu, a njihov rezultat još uvijek nije poznat). Brojčano gledano i prihodi i rashodi realizirani su u iznosu od cca 2.800.000,00 kn što je za 45% više nego u prvoj polovici 2016. godine. Zanimljiv prijedlog odluke koju su svi podržali bila je: Prijedlog Odluke o uvjetima i načinu držanja kućnih ljubimaca, načinu kontrole njihova razmnožavanja, uvjetima i načinu držanja vezanih pasa te načinu postupanja s napuštenim i izgubljenim životinjama. Točka različito i ovog je puta bila najaktualnija jer su se na njoj vijećnici zadržali gotovo sat vremena. Ovdje se pak raspravljalo o nastavku gradnje kanalizacije, parkirališta, ali i industrijskoj zoni koja je „uvjetovana“ daljnjim napretkom jer kutjevačka zona nema 60% popunjenosti. Svi prijedlozi odluka ove sjednice usvojeni su jednoglasno.