Osnovna škola Vilima Korajca proslavila svoj dan

28. svibnja Osnovna škola u Kaptolu proslavila je svoj dan. Proslava je počela svetom misom, a završila svečanom sjednicom. Učenici su za svoje roditelje i uzvanike priredili mnoštovo aktivnosti. Valja napomenuti kako je svaki predmet imao svoju učionicu u kojoj je na slikovit način prikazan rad, tematika, ali i način učenja. Učionica izvannastavnih aktivnosti podsjećala je na pravu malu radionicu u kojoj su dijeca učila kako se veze, izrađuju cvijetići od papira, ali i mnoštvo drugih stvari s kojima je se moguće pozabaviti u slobodno vrijeme. Učinice biologije i kemije izgledale su poput malih laboratorija. Mnogi đaci isprobavali su i izvodili brojne pokuse, te se uz nadzor učitelja zabavljali na sebi svojstven način. Učionice stranih jezika bile su uređene na način da se strani jezik uči na moderan način, slikovito opisani predmeti lakše se upamte nego sama riječ. Literarne, kazališne i plesne skupine priredile su u holu škole mnogobrojene predstvae, te na taj način pokazali kako u školi koju pohađaju uče i nešto izvan obveznog školskog repertoara. Vrhunac proslave svakako je bila svečana sjednica kojoj su prisustvovali svi učitelji, te  gosti: predstavnici Županije, predstavnici Općine Kaptol, roditelji i mnogi drugi uvaženi gosti, te školska dijeca. Sjednicu je obilježio govor ravnatelja g. Mate Nosića koji je izrekao mnoge statističke pokazatelje, mnoge uspjehe i dostignuća škole, učitelja, ali i učenika, te na taj način izrazio ponos na školu kojom rukovodi. Pohvalio je također suradnju s Općinom Kaptol, a koja sudjeluje u financiranju mnogobrojnih izvananstavnih aktivnosti školske djece. Na samom kraju sjednice ravnatelj je podijelio priznanja i nagrade učenicima i učiteljima koji su se dokazali u svome radu. Sve prisuten pozdrvili su zamjenik župana za društvene djelatnosti g. F. Troha, zamjenik načelnka Općine Kaptol g. J. Soudek, te župnik Župe Kaptol vlč. N. Jušić. Svećano slavlje završilo je prigodnim domjenkom za sve prisutne.

Fotografija 1, fotografija 2, fotografija 3, fotografija 4.