Jeftino dam samo da prodam

Odužila se ovogodišnja berba grožđa na više od planiranoga. Ono kad te priroda pomiluje pa prinos bude i 30% veći, umjesto da se veseliš, od muke ljudi ne znaju što bi!. Rijetki su vinogradari koji su uspjeli obrati čitav svoj urod.

Cijena od 2,00 kn/kg ili niža. po kojoj se sada grožđe nudi stvarno je niska, ali nažalost niti za tu cijenu nema previše zainteresiranih. Nažalost nemaju svi novca za kupovinu bačvi i pravljenje vina, ali istina je i da dobar dio vinogradara nema adekvatne prostore za smještaj tih bačvi i bavljenje vinarstvom. Sve u svemu, ostat će ovo godina za pamćenje, kako po količini i kvaliteti tako i po cijeni koja je možda i najniža otkako je vinogradarstva u ovom našem kraju.