Nova komunalna oprema za groblja

c_300_270_16777215_0_0_images_slike2019_komunalna-grobna_oprema.jpg

Važnost ulaganja u različite programe i različite aktivnosti jedna je od zakonskih obveza JLS. Općina Kaptol ovih dana nabavila je novu komunalnu opremu za opremanje groblja u Kaptolu i Ramanovcima.

Za groblje Sv. Jurja u Kaptolu nabavljena su kolica za prijevoz vijenaca i cvijeća, vrijednosti 4.750,00 Kn, dok su za groblje Sv. Jelene u naselju Ramanovci nabavljena kolica za prijevoz pokojnika od mrtvačnice do grobnog mjesta, vrijednosti 8.500,00 Kn. Nabavka navedene oprema financirana je sredstvima grobljanske naknade koja se prikuplja od 2017. godine. Obzirom da do sada još svi vlasnici grobnih mjesta nisu prijavili grobna mjesta na koja polažu pravo vlasništva, ovim putem ih pozivamo da isto učine u Jedinstvenom upravnom odjelu Općine Kaptol, kod gospodina Damira Matešića, referenta za komunalno gospodarstvo i komunalnog redara ili prijave na telefon 034/231718 ili 099/2310233. Sva prikupljena grobne naknade i dalje će se ulagati komunalno opremanje i uređenje groblja na području Općine Kaptol.