Aktivnosti i mjere za vrijeme virusne infekcije

c_300_270_16777215_0_0_images_slike2020_cz_kaptol.png

Dragi sugrađani, nažalost ono što se događa u cijelom svijetu, stigo je i kod nas. Možda još ne do naših domova no vjerujte sve je to vrlo blizu i pitanje je dana kada će se pojaviti prva zaražena osoba i u našem susjedstvu.

Sukladno preporukama nacionalnog Stožera civilne zaštite, Općina Kaptol aktivirala je vlastiti Stožer civilne zaštite te je isti održao svoju prvi sastanak u srijedu 18.03.2020. godine. Budući da su preporuke o smanjenom kretanju aktualne, Stožer je odredio administrativnu osobu (telefon: 034/231-023 e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.) zaduženu za svu komunikaciju sa građanima. Budući da se informacije i naputci nacionalnog Stožera civilne zaštite mijenjanju gotovo u svakom satu, u ovom trenutku možemo potvrditi kako Općina nastavlja sa normalnim radom i uredovnim radnim vremenom. Općina Kaptol redovno će pratiti sve natuke nacionalnog Stožera civilne zaštite te postupati po istom. Sve važne vijesti bitne za sve Vas objavljivat će mo na web stranici kao i na facebook stranici Općine. Za sada možemo potvrditi kao je na snazi zabrana javnih okupljanja, te zabrana svih javnih aktivnosti na području Općine. Savjetodavna služba do daljnjeg neće provoditi mjere edukacija kao niti predavanja koja su se do sada održavali u općinskoj vijećnici. Sve nacionalne vijesti, te nove mjere koje se odnose na čitavu državu redovito pratite na na www.https://www.koronavirus.hr/.