13. Županijsko ocjenjivanje vina „VINO-KAP„ 2020.

13. Županijsko ocjenjivanje vina „VINO-KAP„ 2020.

Udruga vinogradara, vinara i voćara „VINO-KAP„ Kaptol ipak će i ove godine organizirati 13. Županijsko ocjenjivanje vina u nešto izmijenjenom terminu. Corona virus i zabrana javnih okupljanja odgodili su ovogodišnje ocjenjivanje koje se trebalo održati krajem travnja ali je organizator u dogovoru sa članovima komisije donio odluku da se ipak ove godine organizira samo 13. Županijsko ocjenjivanje vina.

Samo ocjenjivanje održat će se 8. srpnja 2020. Uslijed kratkoće vremena te još i dalje nejasne epidemiološke situacije ove godine ocijeniti će se sva vina (bijela, crvena i pjenušci) samo iz naše županije bez međunarodnog ocjenjivanja i vina pinot sivi kao posebne sorte. Uzorci vina moraju imati svu odgovarajuću analizu koju radi Veleučilište u Požegi - laboratorij u Podgorju u terminu od 08.06. – 26.06. 2020 od 7 – 14,00 sati, a svi uzorci komisiji moraju biti predani zaključno sa 03.07.2020. (petak) u Kaptolu. Ocjenjivanje će biti organizirano pod pokroviteljstvom Požeško-slavonske županije i Općine Kaptol , a proglašenje pobjednika i uručenje nagrada biti će upriličeno na „Pudarijadi“ u Kaptolu ukoliko to budu okolnosti dozvoljavale.